Innmønstring av flerfarget puddel som ikke allerede via sin FCI-stamtavle er registrert i NKK

Dato: 11.1.2020 kl 12-15
Sted: Drammen Hundepark

 

Bakgrunn:
NKK har bedt om at Norsk Puddelklubb arrangerer innmønstring av flerfarget puddel fra NHL til NKK på et eget skjema fra NKK med en sertifisert FCI-dommer. Dommeren skal vurdere om hunden tilfredsstiller rasens standard på et godtagbart nivå, sett bort i fra fargen. Dette ble vedtatt på NPKs generalforsamling 2019, slik at de som holder på med flerfarget puddel kan samles og få registrert sine helseresultater i Dogweb. I dag er det kun flerfargede pudler med fci-stamtavle som er registrert i NKK. I Frankrike er de flerfargede skilt ut som egen rase, og kan dermed stilles og få kvalitetsbedømmelser. Dette vil det også være lettere, for de som driver med flerfargede, å arbeide for når de flerfargede er samlet på ett og samme sted, dersom det skulle være ønske om det.

Nærmere detaljer sendes deltakere etter påmelding som koster kr 250 og betales til klubbens kontonr 16450851063 eller vippses til oss på stedet.

Påmelding til post@puddelklubb.no